Diorama Sanatçısı Alper Bıçaklıoğlu

Kategori: Sanat / Yazar: Antonyo Vivaldi

Alper Bıçaklıoğlu Powoq

1982 Sakarya doğumlu Alper Bıçaklıoğlu, 6 yıl (Atölye Pi) Ozan Ünal’ın ve 2 yıl süreyle de (Çamhane) Yasemin Aslan Bakırı’nın asistanlığını yapmıştır. 2010 yılında kendi atölyesini açan Bıçaklıoğlu, İzmir Resim Heykel Müzesi Sanat Eseri Belirleme Komisyonu tarafından G,S,E Sertifikasını almıştır.

Sanatçı üretimlerinde sokak ve sokak sanatı “graffiti” gibi sokak alt kültürlerinden beslenmektedir. Sokak ve sokak duvarlarına uygulanan graffiti ve bu tür çalışmaların açık bir galeri oldugunu benimsemiş ve kendisine konu almıştır.

Alper Bıçaklıoğlu üretimlerinde gerçekçilik kavramlarını sorgular. Eserlerini minyatür boyutlara taşımakta ve gerçekçiliğin peşini sürmektedir. Kendi sınırlarını zorlamayı seçen sanatçı, cnc, lazer kesim ya da hazır malzemeler kullanmamaktadır. Üretimlerini elle kesip şekillendirmekte ve geri dönüşüm malzemeleri kullanmaktadır.

2007-2019 yılları arasında eserleri 13 toplu sergide ve 8 ayrı fuarda sergilenmiştir. Bıçaklıoğlu’nun kişisel olarak açtığı sergiler ise “Otomorfoz 1 ve 2 (2011), Ademler ve Havvalar (2011), Yasal Sokak (2012), Duvar (2013), Boşluk Korkusu (2014), Duvarlarda Saklı (2016) ve Powoq (2019)” isimlerini taşımaktadır.

.
Antonyo Vivaldi

Antonyo Vivaldi

Twitter

Sanat kategorisinde diğer yazılar.

Arkadaşlarınla Paylaş!