Burak Tozkoparan

Kategori: Sanat / Yazar: Antonyo Vivaldi

Burak Tozkoparan, sıra dışı illüstrasyonlarıyla dikkat çeken bir sanatçı.
Burak Tozkoparan

Burak Tozkoparan, 1990 yılında Üsküdar, İstanbul’da doğdu. Basım Yayın Teknolojileri bölümünde baskı teknikleri eğitiminin yanısıra grafik tasarımla da tanıştı. Eğitimine İstanbul Aydın Üniversitesi GSF Grafik Tasarım bölümünde devam etti ve bölümünde yüksek lisans yaparak alanında uzmanlaştı.

Reklam sektöründe art director olarak bir çok ulusal ve uluslararası markanın iletişim kampanyalarında yer aldı ve almaya devam ediyor. Bu markalar arasında Mercedes-Benz, Ruffles, Lay’s, Ferrero, Sony Playstation gibi dünya devleri yer alıyor. MediaCat’in 30Under30(2018) olarak bilinen reklam sektörünün en yetenekli çalışanlarını paylaştığı listede yer alma başarısı göstermiştir.

Aktif olarak illüstrasyonlar üretiyor, konser ve film posterleri, ambalaj tasarımları, fontlar, kitap kapakları, dergi ilanları ve kişisel bir çok illüstrasyon çiziyor. Deneysel çalışmaları bir çok dergi ve sektörel haber kaynaklarında yayınlandı. Ayrıca uluslararası illüstrasyon yarışmalarında dereceleri oldu. Karma sergiler için illüstrasyonlar üretmeye devam ediyor ve ilk kişisel sergisi için sabırsızlanıyor…

.
Antonyo Vivaldi

Antonyo Vivaldi

Twitter

Sanat kategorisinde diğer yazılar.

Arkadaşlarınla Paylaş!