Trader'ın Ölümü

Aleyna Tilki videolarını dinlemeye başladı, soğuk içeceğinden bir yudum aldı ve “çok keyifli hayattan büyük zevk alıyorum” diye düşündü...

Güzel bir sonbahar akşamı, içindeki traderlık heyecanının çekiciliği sonbahar akşamının çekiciliğinden daha çekici olan trader Richard W. sıkıcı bir mesai gününü daha bitirip evine döndü. Tekdüze hayatına renk katan trader kimliğinin hayatına getirdiği rahatlığın gereği ayakkabılarının ipini çözmeden çıkardı ve sağa sola fırlatarak çalışma odasına doğru yöneldi, çalışma odasına doğru yönelirken kravatını ve ceketini yürürken çıkartıp alakasız yerlere savurdu, kendini bu şekilde daha iyi hissediyordu.

Bilgisayarını açtı “bugün çok yoruldum hiçbirşey yapmayacağım, crypto borsalarına hiç bakmayacağım sadece film, youtube takılacağım” diye düşünerek youtube’den Aleyna Tilki videolarını dinlemeye başladı, soğuk içeceğinden bir yudum aldı ve “çok keyifli hayattan büyük zevk alıyorum” diye düşündü…

Ansızın telefonuna kurmuş olduğu crypto borsa uygulamasının alarm sesiyle irkildi, takip ettiği coinin beklediği fiyata geldiğini görünce hemen borsa hesaplarını açtı ve coin hakkında twitterda neler dönüyor diye incelemek için twitter yorumlarını okumaya başladı.

Twitterdan takip ettiği birkaç hesabın, takip ettiği coinle ilgili “aşırı umut” içeren yorumlarını ve grafiklerini gördü ve tabii çoğu diğer yorumu okumadı bile.

Vakit kaybetmeden “zaten bu fiyata gelmesini bekliyordum, twitter hesapları da güveniyor” diye düşünmeye fırsat olamadan all in yaptı. All in yaptıktan sonra “all in yapmamalı mıydım, acaba hata mı yaptım” düşüncesi zihnine yerleşti içini tuhaf bir huzursuzluk kapladı ama hislerinden emin olamadı, “herkes all in yapabilir” diye düşünmeye başlayıp kendini çoktan teselli etmişti bile.

Kısa süre sonra gelen market düşüşüyle birlikte elindeki coinin düşüşüne engel olamayan Richard W. az sonra gelecek olan bounce’u bekledi, ardından hızlıca gelen ikinci düşüşle birlikte “artık buradan düşmez, burdan dönecektir daha nereye düşsün mağmaya mı gitsin” diye düşünerek soğuk soğuk terlemeye başladı ve içeceğini dahi bitiremeden huzursuz bir uykuya daldı.

Berbat bir uykunun ardından güne uyanan Richard W.’nin uyanınca ilk işi fiyatlara
ve twitter’a bakmak oldu herşey üst üste geliyordu, coinin borsalardan delist edildiğini ve %90 değer kaybettiğini gördü…

Tik tok tik tok tik tok Aman Allahım!

Richard W.’nın karın boşluğunda birşeyler koptu, yatağından kalktı banyoya gitti aynaya baktı ancak hiçbirşey görmüyordu, kendini bile göremedi, tekrar yatağına döndü, vücudunun titremesine engel olamayan Richard W. yattı, yorganı üstüne çekerek yatağının içine doğru gömüldü ve… öldü.

Yazımın esin kaynağı Anton Çehov’a saygılarımla..

.
Mehmet H. Tufan

Mehmet H. Tufan

Twitter